X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 
الوند نوشت وبلاگی برای همدان شناسی
اجتماعی - فرهنگی - ادبی
 
 

خواننده "وطنم"در همدان نغمه ساز کرد

چهارمین کنسرت گروه قمر در همدان

حسین زندی

 

 

گروه قمر به سر پرستی وآهنگسازی نوید دهقان و خوانندگی سالار عقیلی به مدت سه روز ، درتاریخ چهارم ،پنجم وششم تیرماه نودویک درسالن ابن سینای همدان به اجرای برنامه می پردازد.

دردومین شب کنسرت که با استقبال خوبی همراه بود،آهنگ هایی از ساخته های درویش خان ،اکبر محسنی،روح الله خالقی ونوید دهقان وبا اشعاری از مولانا ،حافظ،باباطاهر،نواب صفا ،کریم فکور،سیاوش کسرایی وه.ا سایه با تنظیم نوید دهقان اجرا شد.

 

در کارهای این آهنگ ساز جوان ویژگی های وجود دارد که اجرا متفاوتی را ارائه می کند. تندتر شدن ریتم ها به سلیقه مخاطب امروزی خوش می آید وتنوع در ساز بندی وتنظیم آهنگها موسیقی را از تکرارباز می دارد. از جمله کارهای جدید در این کنسرت قطعهء تاسیان بود که با همنوازی چهارکمانچه با حال وهوای موسیقی شمال کشوربه اجرا درآمد وشنوندگان را به وجد آورد.قطعات بیشتر در دستگاه شور ومایع دشتی ارائه شد وگاهی رگه هایی از کارهای زنده یاد پرویز مشکاتیان در آن دیده می شد.

سالارعقیلی که به خواندن تصنیف هایی با مضمون وطن زبانزد است در این برنامه نیزبا اجرای تصنیف "خوشه چین" از ساخته های روح الله خالقی و تصنیف "وطنم" با ابراز احساسات علاقمندان مواجه شد.

نوید دهقان با بیان این مطلب که :"در پنج سال گذشته این چهارمین باراست که در همدان کنسرت اجرا می کنیم" از مردم همدان تشکر کردوگفت:تعداد کنسرت های اجرا شده ما در همدان بیشتر از سایر شهرهاست ،از این روی همدان خانهء دوم گروه قمر است.

 

 

امیر برجیان مدیر شرکت اهورا ومسئول برگزاری کنسرت نیز از اجرای کنسرت ابراز رضایت کرد وگفت:تنها مشکلی که وجود دارددر حین برگزاری برنامه هاست ومتاسفانه در همه شهرهای ایران دیده می شود روشن گذاشتن صدای زنگ موبایل وآوردن نوزادان وکودکان به سالن کنسرت است.برجیان ادامه داد:کنسرت موسیقی سنتی وکلاسیک با موسیقیی که در عروسی ارائه می شود متفاوت است.کنسرت موسیقی مانند تئاتر است اگر دیالوگ بازیگری به دلیل سر وصدای تماشاگر فراموش شود برنامه به هم می خورد. اینجا هم به این شکل است که امیدوارم هم میهنان رعایت کنند.وی همچنین گفت :هدف برگزاری این کنسرت جلب رضایت شهروندان وعلاقه من به شهرم است. درحالی که همه می دانند برگزاری کنسرت برای برگزارکننده در آمد مالی ندارد.

همچنین این برنامه تا ششم تیرماه در سالن ابن سینای همدان اجرا خواهد شد.


ارسال شده در تاریخ : سه‌شنبه 6 تیر 1391 :: 21:52 :: توسط : حسین زندی
درباره وبلاگ
گر به همه عمر خویش با تو برآرم دمی حاصل عمر آن دمست باقی ایام رفت
آخرین مطالب
پیوندها
آمار وبلاگ
تعداد بازدیدکنندگان: 46909